Jak spędzić aktywnie lato?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Lubisz aktywnie spędzać czas? A może dopiero chcesz zaprzyjaźnić się z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu? Mamy dla Ciebie kilka propozycji! Dowiedz się, jak spędzić aktywnie lato oraz w pełni cieszyć się piękną pogodą!

Rowery, trekking, bieganie… pomysłów na aktywność fizyczną latem jest naprawdę wiele! Jak więc spędzić aktywnie lato? Co robić, aby przeżyć prawdziwie niezapomniane wakacje?

Trekking w polskich górach

Jeśli szukasz ciekawej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, a jednocześnie chcesz podziwiać piękne widoki, to idealną propozycją dla Ciebie będzie trekking. Koniecznie postaw na nasze polskie góry, ponieważ mają one naprawdę sporo do zaoferowania. Gdzie konkretnie się wybrać? 

Wycieczkę krajoznawczą warto zacząć od malowniczej trasy w Pieninach, a konkretniej od szlaku na mierzącą 747 m n.p.m Sokolicę. Rozciągają się z niej zapierające dech w piersiach widoki, a na samym szczycie rośnie znana wszystkim sosna, będąca symbolem Pienin. Piękny szlak dla początkujących znajdziesz również w Górach Świętokrzyskich. Mowa tutaj o szczycie tych gór, czyli Łysicy. Wbrew pozorom nie jest to wysoka góra, ponieważ ma jedynie 614 m n.p.m., a przejście trasy, jeśli za początek wyznaczysz sobie źródełko we wsi Święta Katarzyna, zajmie Ci około 40 minut.

Jeśli natomiast w drodze w góry zechcesz chwilę odpocząć i się zrelaksować, to koniecznie sprawdź ofertę https://hotelmikorzyn.pl/.

Wczasy dla aktywnych

Bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy dopiero chcą zacząć prowadzić bardziej aktywny tryb życia, będą tak zwane wczasy dla aktywnych. Co to takiego?

Takie wczasy to nic innego jak wakacyjny obóz dla dorosłych pełen aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i nie tylko. Podstawowym założeniem takiego wyjazdu są codzienne ćwiczenia, które mają na celu przywrócenie Ci sprawności fizycznej oraz zrzucenie kilku zbędnych kilogramów – będziesz ćwiczyć po kilka godzin dziennie razem z kadrą doświadczonych specjalistów. Nauczysz się także wielu zdrowych nawyków żywieniowych, a po zakończonym turnusie otrzymasz indywidualny plan żywieniowy, który pozwoli Ci kontynuować pracę nad sobą w domu. 

Co więcej, podczas tych wyjątkowych wakacji będziesz mieć również okazję, aby poznać wielu nowych ludzi oraz odpocząć w pięknym otoczeniu. Dodatkowym atutem obozu jest dostęp do strefy SPA, masaży, jacuzzi, basenu oraz term w pobliżu ośrodka – czy można wymarzyć sobie lepszy wypoczynek?

Fot.: Eric Sanman/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*