Jak używać termometru owulacyjnego, aby być bliżej zajścia w ciążę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Termometr owulacyjny. Być może wiele kobiet o nim słyszało, ale nie zdecydowało się na przetestowanie jego działania. Jest to pomoc przy planowaniu rodziny i obok kalendarzyka menstruacyjnego sposób, na określenie dni płodnych. Metoda z termometrem owulacyjnym należy do naturalnej metody planowania rodziny. Różni się od zwykłego termometru rtęciowego pod względem dokładności PTC (Podstawowej temperatury ciała). Mała zmiana wahania temperatury sugeruje kobietom, że znajdują się w fazie owulacji. Obserwacja cyklu to też dobry system profilaktyczny, aby nieco więcej dowiedzieć się o własnym ciele.

Monitorowanie PTC przez kilka miesięcy. Termometr owulacyjny pomaga na określenie dni płodnych

Termometr owulacyjny, jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest nieco inny od termometru rtęciowego. Umożliwia on odczyt temperatury do dwóch miejsc po przecinku. Dokładniejsza analiza PTC określa dni płodne u kobiet, a także to, czy jest ona w ciąży. Podczas owulacji wspomniana temperatura ulega podwyższeniu i utrzymuje się przez pewien czas. Jest to wynik działania kobiecych hormonów. Termometr owulacyjny jest zatem kluczowym narzędziem do monitorowania PTC i należy do metod naturalnego śledzenia płodności. Polecany jest dla rodzin, które z jakiś przyczyn nie mogą długo zajść w ciążę. Kontrola PTC może zwiększyć szansę na upragnione dziecko. 

Jak wygląda mierzenie temperatury termometrem owulacyjnym? To musisz wiedzieć

Przede wszystkim każdy pomiar powinien być przeprowadzany o tej samej porze, bez wcześniejszej aktywności fizycznej, a także musi on znajdować się w tym samym miejscu. Pozwoli to na dokładniejszą analizę PTC i określenie dni płodnych. Termometr zostaje umieszczony w pochwie, odbycie lub w ustach, a następnie przez kilka minut należy dokonywać pomiaru. Całą procedurę opisują dokładnie artykuły na blogu https://termometrowulacyjny.pl/. To dodatkowa dawka wiedzy dla kobiet, które planują stosować naturalną metodę zajścia w ciążę i antykoncepcji.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*