Jesienna depresja dotyka także dzieci – sprawdź, jak jej uniknąć!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jesienna depresja dotyka także dzieci – sprawdź, jak jej uniknąć!

Materiał Partnera

RelacjeRodzina

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chyba każdy z nas co roku cierpi na obniżenie nastroju w okresie jesiennym. Krótkie dni, pobudki gdy za oknem jest jeszcze całkiem ciemno, kilkustopniowe temperatury i ograniczone możliwości spędzania wolnego czasu sprawiają, że nasze samopoczucie ulega znacznemu pogorszeniu. Nic więc dziwnego, że ten stan dotyka także dzieci – one również muszą pożegnać się aż do wiosny z meczami na boisku oraz zabawami na placu zabaw. Jak więc możemy im pomóc w tym ciężkim dla nich okresie? Podpowiadamy!

Wspólne spędzanie czasu

Wiemy, że jedyne, na co masz ochotę w długie, jesienne wieczory to otoczyć się kocem i chwycić za ulubioną książkę. Pamiętajmy jednak, że dzieci to wulkany energii, które w okresie jesiennym nie mają gdzie tej energii spożytkować. Postarajmy się więc nie ignorować sygnałów, że nasza pociecha się nudzi – poświęćmy przynajmniej godzinę dziennie na rodzinną rozrywkę. Ważne jest, aby w takie zabawy wpleść trochę ruchu – jeśli więc są to zwykłe planszówki, wprowadźmy zasadę, że przegrany zawodnik musi wykonać jakieś zadanie ruchowe. 10 pajacyków? 5 kółek wokół stołu? Niech poniesie Was wyobraźnia – wspólnie na pewno coś wymyślicie!

Zajęcia dodatkowe

Warto urozmaicić dzieciom długie, jesienne wieczory zajęciami dodatkowymi. Oczywiście nie mamy na myśli zajęć plastycznych – pomyślmy o aktywnościach, które wymagają ruchu! Taniec nowoczesny, balet, akrobatyka czy gimnastyka artystyczna to zajęcia, których nie odmówi żadna dziewczynka. Chłopcy też nie są skazani na spędzanie wieczorów w domu – w wielu miastach treningi piłki nożnej odbywają się nawet w okresie jesienno-zimowym na halach sportowych. Oprócz tego możemy zapisać naszego małego sportowca na zajęcia z pływania lub na ściankę wspinaczkową.

Weekendowy wyjazd

Jednym ze sposobów na przerwanie jesiennej chandry jest kilkudniowy wyjazd – świetnym pomysłem będzie np. weekend nad morzem lub w górach. Koniecznie wybierzmy hotel z animacjami dla dzieci, który posiada bogatą ofertę sportową i rekreacyjną. Zwróćmy także uwagę, czy hotel posiada obiekty rekreacyjne takie jak basen, sale zabaw czy place zabaw dla dzieci. Taki wyjazd to idealna okazja, by zapomnieć o szaroburej rzeczywistości i naładować się pozytywną energią na resztę jesiennych wieczorów.

Pamiętaj – zdrowie zaczyna się w głowie! Sport i zabawa wspomagają produkcję endorfin, a te z kolei pomogą Twojemu dziecku zachować pogodę ducha i nie dopuścić do jesiennej depresji. Zadbaj o ruch i rozrywkę Twojego dziecka, a wspomożesz jego zdrowie psychiczne i utrzymasz dobre samopoczucie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*