Meble na wymiar do kuchni – czym kierować się przy ich wyborze?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kuchnia to serce każdego domu. A ta wymarzona kuchnia z pewnością powinna posiadać kilka ważnych cech. Powinna odznaczać się funkcjonalnością, co oznacza, że meble powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby ułatwiać poruszanie się po niej w sposób swobodny. Po drugie, powinna być intuicyjna, co z kolei oznacza, że wszystkie rzeczy powinny mieć swoje miejsce i być na wyciągnięcie ręki. Po trzecie, powinna być ładna i nam się podobać, czyli meble mają pasować do designu wnętrza i odpowiadać gustowi właściciela. W celu osiągnięcia wymarzonego efektu najlepiej zdecydować się na meble na wymiar. A jak się za to zabrać?

Rozmiar i układ przestrzeni kuchennej

Pierwszym krokiem powinno być dokładne zmierzenie powierzchni kuchni. Meble na wymiar muszą idealnie pasować do rozmiaru pomieszczenia. Jeśli wnętrze ma nietypowy kształt, dobrze jest przemyśleć, w którym miejscu będą stały sprzęty AGD, a następnie dobrać odpowiednie konfiguracje. Decydując się na meble kuchenne na wymiar, trzeba wybrać odpowiedni układ, tak, by jak najlepiej wykorzystywały dostępną powierzchnię. Kształt litery “L”, “U”, a może linia prosta z wyspą kuchenną?

Meble dostosowane do przyzwyczajeń

W następnej kolejności należy przemyśleć, jakie meble w kuchni będą najbardziej potrzebne i gdzie je rozmieścić. Czy potrzebna będzie zabudowa do zmywarki lub lodówki? Czy fronty mają otwierać się na lewo, na prawo, czy może do góry? Czy potrzebna będzie duża ilość blatów, na których można coś pokroić lub postawić? Czy lepiej skupić się na szafkach wiszących, żeby nie zajmować przestrzeni na podłodze? Aby ułatwić sobie wybór odpowiednich mebli kuchennych, warto zapisać najważniejsze pytania i odpowiedzieć na nie. W ten sposób uniknie się zamówienia zbędnych elementów.

Materiał, z którego wykonane będą kuchenne meble na wymiar

Kiedy lista niezbędnych w kuchni szafek będzie już gotowa, należy przemyśleć, z jakich materiałów mają być one wykonane i jak dokładnie mają wyglądać? Na rynku dostępnych jest wiele wariantów: płyty MDF, drewno, płyty meblowe, wykończenie laminatem, akrylem, lakierem. Najlepiej zdecydować się na taki materiał, który będzie dostosowany do potrzeb właściciela kuchni. Jeśli spędza się dużo czasu na gotowaniu, warto zdecydować się na materiały odporne na zabrudzenia i równocześnie łatwe w czyszczeniu. Jeśli kuchnia służy tylko szybkiemu podgrzewaniu posiłków, można zdecydować się na tańsze materiały, a dołożyć do zdobień (uchwyty, nóżki), by przestrzeń prezentowała się designersko.

Podsumowanie

Decydując się na meble kuchenne na wymiar wybiera się bardziej czasochłonną opcję, ale w przyszłości ta inwestycja przyniesie wiele korzyści. Dobrze zagospodarowana kuchnia będzie miejscem sprzyjającym gotowaniu. Należy więc dobrze przemyśleć wybór mebli, a w razie trudności, poradzić się specjalistów np. z Fabryki Mebli https://www.fabrykamebli.pl/.

Fot.:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*