Od czego zacząć naukę języka angielskiego?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nauka języka angielskiego może być naprawdę przyjemna! Praktycznie każdy zaczyna ją od czasu present simple, czyli teraźniejszego czasu prostego. Jest łatwy, prosty do przyswojenia i pozwala komunikować się na podstawowym poziomie. Im dalej w las, tym jednak nieco trudniej. Zasady gramatyki angielskiej bywają dość skomplikowane. Na szczęście na rynku funkcjonują różne szkoły językowe, które poziom i sposób nauczania dostosowują do potrzeb i możliwości swoich kursantów.

Podstawowy czas w języku angielskim – present simple budowa

W języku angielskim wyróżniamy kilka czasów teraźniejszych. Jednak dla ułatwienia warto zapamiętać, że jest wśród nich jeden kluczowy, a mianowicie present simple. To czas teraźniejszy prosty, najczęściej zresztą używany. Odnosi się do sytuacji niezmiennych i pewnych nawyków, dlatego dość łatwo go rozpoznać. Wyróżnia go bowiem zastosowanie zwrotów odnoszących się do częstotliwości, typu: every day, a więc codziennie czy sometimes, czyli czasami.

Jak tworzymy konkretne zdanie w tym czasie? Otóż bazuje ono zazwyczaj na trzech składowych, a dokładnie: podmiocie, czasowniku w II formie oraz całej reszcie zdania. Bywa, że zastosowane jest również określenie czasowe. Present simple budowa jest określana jako jedna z łatwiejszych, dlatego podczas nauki języka angielskiego, tłumaczona jest na samym starcie edukacji.

W Internecie można znaleźć dużo ćwiczeń odnoszących się do angielskiego, prostego czasu teraźniejszego. Ćwiczenia online na własną rękę mogą być bardzo owocne, bo materiały audio i video dokładnie tłumaczą, jak tworzyć poszczególne zdania. Niestety, im bardziej zaawansowany poziom znajomości języka angielskiego, tym zasady gramatyczne są trudniejsze. W pewnym momencie najlepiej poszukać profesjonalnego kursu, który ułatwi naukę.

Nie trzeba jednak szukać szkół stacjonarnych, bo w sieci krążą nie tylko darmowe lekcje, ale i ukierunkowane na zdalną naukę kursy odpłatne. Jeśli jesteś zainteresowany jednym z nich, ale przerażają Cię zawiłości angielskiej gramatyki, znajdź szkolenie odpowiadające Twoim potrzebom.

Czym kierować się podczas wyboru kursu języka angielskiego i poznawania kolejnych jego czasów?

W zależności od stopnia znajomości języka angielskiego trzeba szukać odpowiadającego mu kursu.
Niektóre szkoły językowe proponują jednak kilka poziomów nauki. Wybierając jedną z nich i rozpoczynając w niej edukację od podstaw, po czasie w ramach jednego kursu, można wejść w kolejny etap szkolenia. Pogłębiając cały czas swoją wiedzę i umiejętność płynnego rozmawiania w języku angielskim.

Przy czym, należy mieć świadomość tego, że we wskazanym języku funkcjonuje aż dwanaście czasów. Wielu ludziom sprawiają one nie lada problemy, tak samo zresztą, jak angielska fonetyka. I właśnie z jej powodu uważa się, że nauka powinna opierać się nie tylko o podręczniki i materiały drukowane, ale również o nagrania audio i wideo, przykłady wymowy poszczególnych samogłosek itd. Przebiega ona wówczas sprawniej, a przede wszystkim szybciej.

Present simple budowa, past simple budowa czy present perfect lub future simple budowa – to kwestie dość jasne dla większości uczących się. Niestety, prawda jest taka, że pozostałe czasy sprawiają wielu Polakom duże problemy, zwłaszcza:

  • Present Perfect Simple.
  • Present Perfect Continuous.

Prawda jest jednak taka, że aby móc porozumieć się w języku angielskim, nie trzeba znać wszystkich z wymienionych, a już na pewno – Future Continuous, Past Perfect Continuous czy Future Perfect Continuous. Z takiego założenia wychodzi między innymi prowadząca Instagram: https://www.instagram.com/szybkanaukapro/, która w ramach nauki stawia przede wszystkim na prostą gramatykę i trening mówienia.

Reasumując, ostateczny decyzja o wyborze odpowiedniego kursu powinna być uzależniona od wielu, różnych czynników. Przede wszystkim od ilości wolnego czasu, który można przeznaczyć na edukację, ewentualnej chęci zaliczania kolejnych poziomów znajomości angielskiego czy nastawiania na szybkie, zadowalające efekty.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*