Pomysły na organizację wieczoru panieńskiego

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Tradycyjnie za organizację wieczoru panieńskiego odpowiedzialna jest świadkowa. W imprezie biorą udział tylko panie – znajome i rodzina. Jak zorganizować taką imprezę?

Wieczór panieński to dla wielu panien młodych obowiązkowy element przedślubnych przygotowań. To pożegnanie z wolnym stanem, beztroską i imprezowym życiem przed założeniem rodziny. To też okazja, aby po prostu spotkać się w babskim gronie i miło spędzić czas. Podpowiadamy jak zorganizować taką imprezę.

Wieczór panieński – pomysły na jego spędzenie

Wieczór panieński sprzed dekady kojarzył się jednoznacznie – start z pysznym jedzeniem w mieszkaniu świadkowej lub panny młodej, a następnie wypad do klubu na tańce. Oczywiście możemy pójść tym tropem i zorganizować klasyczny wieczór panieński. Możliwości jest jednak znacznie więcej.

Weekendowy wyjazd

Może to być wyjazd w góry lub nad morze. Wspólne wędrówki, opalanie, wieczór przy ognisku. Po prostu – aktywnie spędzony czas z przyjaciółkami.

Wieczór panieński w spa

Dość droga opcja, jednak przed weselem jak znalazł. Zabiegi pielęgnacyjne, relaks i odpoczynek może być tym, czego pannie młodej trzeba najbardziej na ostatniej prostej przed ślubem.

Domowe spa

Domówka to zawsze dobry pomysł na wieczór panieński. Nie musi jednak skończyć się na mocno zakrapianej imprezie ze striptizerem. Domowe spa to świetny pomysł, aby zregenerować ciało i twarz, zjeść pyszne jedzenie, pogadać i się odprężyć.

Wieczór filmowy

Całonocny maraton filmowy to kolejna z propozycji na niecodzienny wieczór panieński. Możecie odświeżyć dawno niewidziane komedie romantyczne, ulubiony serial lub zdać się na nowości.

Warsztaty tematyczne

Wieczór panieński może być okazją do rozwinięcia swoich umiejętności albo zdobycia nowych doświadczeń. Warsztaty robienia makramy, sushi albo kurs florystyczny to tylko niektóre z podpowiedzi.

Wyjazd do parku rozrywki albo aquaparku

Aktywne spędzenie wieczoru panieńskiego i przeżycie niezapomnianej przygody to kolejne inspiracje na ten dzień. Jest to podpowiedź dla pań, które lubią adrenalinę i ekstremalne przygody. Kolejki górskie, park linowy, tyrolka lub skok na bungee… Takie wspomnienia pozostaną na długo w Waszych głowach!

Sesja zdjęciowa

Fotografa możemy zamówić jako dodatkowy element do każdego rodzaju wieczoru panieńskiego. Możemy także z sesji stworzyć motyw przewodni imprezy. Wspólna sesja w stylu glamour, boho albo dedykowana dla panny młodej sesja w bieliźnie. Takie zdjęcia będą świetną pamiątką na długie lata.

Wieczór z planszówkami

Miłośniczki gier planszowych mogą spędzić cały wieczór grając i popijając wino. Najważniejsze, aby spędzać czas tak, jak się lubi najbardziej.

fot. Вячеслав Косько/Adobe Stock

Dekoracje i gadżety na wieczór panieński

W sklepach internetowych kupimy gotowe sety dekoracji na wieczór panieński. W kompletach znajduje się wszystko, czego potrzebujemy do organizacji domówki. Balony z napisem „Przyszła panna młoda” lub „Bride to be”, dmuchany napis, balony serca i wypełnione konfetti.

Możemy zaopatrzyć się w brandowane jednorazowe kubeczki, talerzyki i słomki. Możemy zdecydować się na T-shirty z napisem: „Team panny młodej” albo po prostu „wieczór panieński” i imieniem przyszłej mężatki. W ofercie sklepów znajdują się też zmywalne tatuaże, zdobione opaski, fartuszki i wiele innych. Rynek gadżetów związanych z wieczorem panieńskim jest bardzo rozwinięty. Z powodzeniem znajdziemy wszystko, czego będziemy potrzebować, w odpowiednich kolorach, wzorach i ilościach.

Możemy także samodzielnie wymyślić motyw przewodni imprezy i dekoracje. Dobrym pomysłem jest przygotowanie galerii zdjęć przyszłej panny młodej: od dziecięcych po najnowsze. Jeżeli przyszła mężatka interesuje się jakimś zagadnieniem, możemy wykorzystać ten motyw jako inspirację do udekorowania miejsca imprezy panieńskiej.

Prezenty dla przyszłej panny młodej

Zwyczajowo panna młoda nie płaci za atrakcje, które spotykają ją w wieczór panieński. Kiedy jednak jest to droga impreza – w szczególności wyjazdowa, lepiej przedyskutować tę kwestię.

Jeżeli organizatorki i uczestniczki imprezy zrzucają się na wydarzenie – to już sama organizacja spotkania jest prezentem. Pannie młodej możemy podarować wówczas jakiś drobiazg. Dobrze sprawdzi się biżuteria, książka, bon prezentowy lub bielizna.

Świetną pamiątką będą także prezenty wykonane własnoręcznie. Wywołane wspólne zdjęcie, narysowana karykatura lub portret. Możemy zainwestować także w zabawne prezenty: samodzielnie napisany poradnik dobrej żony, pudełko z niezbędnikiem przyszłej pani domu itd.

Zdjęcie główne: SKYLAKE STUDIO/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*