Przedtreningówka – must-have każdego sportowca?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przedtreningówka, czyli odżywka przedtreningowa to suplement diety wykorzystywany w celu zwiększenia możliwości wysiłkowych wśród sportowców. Celem stosowania przedtreningówek jest pobudzenie organizmu i wzmocnienie motywacji do działania, a także poprawa wydajności i wytrzymałości ćwiczącego. Dla kogo przeznaczone są odżywki przedtreningowe? Jakie są rodzaje przedtreningówek?

Czym jest przedtreningówka i jak wpływa na organizm?

Przedtreningówka to suplement diety który, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do spożywania przed rozpoczęciem wysiłku fizycznego.

To preparat, który wyróżnia się skoncentrowaną formułą przedtreningową i najczęściej stanowi mieszankę substancji aktywnych, których zadaniem jest działanie pobudzające, motywujące i wzmacniające organizm. Ponadto wszystkie składniki przedtreningówki według ich producentów służą poprawie wydajności i efektywności wykonywanych ćwiczeń.

Korzystanie z odżywek przedtreningowych jak twierdzą producenci suplementów powoduje odczuwalne pobudzenie, zapewniając zastrzyk energii niezbędnej do wykonywania aktywności fizycznej. Jednocześnie wg producentów taki suplement umożliwia wydłużenie czasu trwania treningu, a także może zwiększać siłę sportowca. Ponadto producenci suplementów sugerują, że przedtreningówka wspomaga koncentrację i skupienie, korzystnie wpływając na dokładność i sprawność wykonywanych ćwiczeń, co tym samym umożliwia szybsze osiągnięcie pożądanych efektów. Jakby tego było mało, według ww. źródła suplementy przedtreningowe mogą także pozytywnie oddziaływać na regenerację organizmu po zakończeniu wykonywania aktywności fizycznej.

Rodzaje przedtreningówek

Przedtreningówka powinna zawierać co najmniej jeden składnik o potwierdzonym działaniu pobudzającym organizm. Choć formalny podział odżywek przedtreningowych nie istnieje, zwykle wyróżnić można trzy rodzaje preparatów zróżnicowanych pod kątem działania oraz grupy docelowej.

Tym samym wśród dostępnych przedtreningówek można wyodrębnić:

  • odżywki typu boostery, które stymulują produkcję tlenku azotu, a tym samym korzystnie oddziałują na pompę mięśniową i są pomocne w kształtowaniu masy mięśniowej,
  • suplementy wytrzymałościowe, których celem stosowania jest wydłużenie czasu trwania treningu i zwiększenie wytrzymałości mięśniowej sportowca,
  • klasyczne suplementy przedtreningowe, których działanie opiera się na pobudzeniu i motywacji ćwiczącego, co może prowadzić do zwiększenia wydajności i efektywności wykonywanych aktywności.

Przedtreningówka – dla kogo?

Suplementy przedtreningowe to odżywki przeznaczone do stosowania przed rozpoczęciem aktywności fizycznej. Mogą być wykorzystywane przez niemal każdego sportowca. Wśród początkujących miłośników aktywnego trybu życia przedtreningówka może wzmocnić motywację do działania i przyspieszyć uzyskanie pierwszych efektów związanych z wykonywanym wysiłkiem. Odżywki przedtreningowe mogą korzystnie oddziaływać na efektywność i wydajność treningową również wśród doświadczonych sportowców, a co więcej, mogą być pomocne wśród tych, którym zależy na redukcji masy ciała – odpowiednio dobrany preparat może bowiem przyspieszać spalanie tłuszczu.

Substancje aktywne obecne w przedtreningówkach

W odżywkach przedtreningowych najczęściej spotkać można składniki takie jak np.:

  • jabłczan cytruliny,
  • kofeina,
  • tauryna,
  • kreatyna,
  • beta-alanina,
  • arginina.

Jaką przedtreningówkę warto wybrać?

Wybierając odpowiedni suplement diety, warto zwrócić uwagę na indywidualne oczekiwania i cel treningu, ponieważ w zależności od składu produktu, każda odżywka przedtreningowa może wykazywać nieco inne działanie.

Jeśli zależy Ci na pobudzeniu organizmu, sięgnij po suplementy diety z kofeiną, natomiast jeśli Twoim priorytetem jest zwiększenie pompy mięśniowej, rozważ stosowanie odżywek przedtreningowych z jabłczanem cytruliny. Z kolei jeśli chcesz dobrać właściwe spalacze tłuszczu należy rozważyć kandydaturę typowego fat burnera, który może występować w formie tabletek, kapsułek, proszku bądź shota – w zależności od indywidualnych potrzeb.

Niezależnie od Twojego celu treningowego, z całą pewnością na pewno znajdziesz suplement diety, który idealnie wpasuje się w Twoje potrzeby, jeśli wybierzesz ofertę renomowanego producenta suplementów diety. Wśród firm, które posiadają wieloletnie doświadczenie na rynku, tysiące pozytywnych opinii oraz świetny stosunek ceny do jakości na wyróżnienie zasługuje marka OstroVit, której oficjalny sklep funkcjonuje pod adresem https://ostrovit.com.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*