Niekończąca się trasa, czyli jak nie nudzić się w czasie podróży

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Długie podróże nie muszą być dla nas udręką. Podczas jazdy samochodem najczęściej nudzą się najmłodsi, jednak istnieją sposoby na zabicie nudy podczas jazdy samochodem. Oto kilka trików, dzięki którym jazda samochodem będzie znacznie przyjemniejsza.

Gry i zabawy w trakcie jazdy autem

Dzięki wspólnym zabawom podczas jazdy samochodem, nawet bardzo długiej, nuda nie będzie nam straszna. Zabawy w podróży sprawią, że nawet nie zauważymy, kiedy dojedziemy do celu naszej wycieczki. Jedną z ciekawych zabaw, jest wyszukiwanie podczas jazdy elementów krajobrazu i liczenie ich. Dzieci w ten sposób skupią uwagę na mijanych budynkach i zwierzętach. Taka zabawa uczy spostrzegawczości. Kolejną propozycją jest gra w wymyślanie historii, która uruchamia kreatywność dziecka. Podczas podróży nocą nie będzie możliwe oglądanie krajobrazów, więc taka zabawa będzie znacznie lepsza. Zabawa polega na tym, że jedna osoba wymyśla historię, a kolejna dodaje nowe szczegóły. Cała opowieść może być zaskakująco zabawna, a nawet abstrakcyjna. Dzieci na pewno się w nią szybko wciągną. Świetnym pomysłem jest sprawienie, by dzieci wraz z nami zaczęły zgadywać wybrane słowa czy nazwy. Podajemy kilka szczegółów, a reszta rodziny i znajomych próbuje odgadnąć, co mamy na myśli. Dzieci bardzo lubią takie zabawy, ponieważ mogą poszerzać zasób swojego słownictwa. Wszystkie te zabawy sprawią, że podróż minie bardzo szybko. 

Kreatywne postoje

Postoje w trakcie długich podróży są obowiązkowe. Zamiast nudnego parkingu koło stacji benzynowej wybierajmy miejsca, w których można zwiedzić coś ciekawego. Planując podróż, wybierzmy taką trasę, na której będzie sporo ciekawych miejsc postojowych. Może być to parking przy lesie. Przy okazji zrobimy kilka dodatkowych zdjęć z naszej wspólnej podróży. Dzieci poznają lepiej okolicę, a przy okazji będą mogły się trochę poruszać. Atrakcją może być postój na pyszny obiad czy deser. Nowe miejsca poznajemy nie tylko zwiedzając zabytki, ale również przez smakowanie nowych potraw. Takie postoje mogą być przedsmakiem przed celem naszej podróży, co zachęci dzieci do oczekiwania na koniec jazdy. Zamiast obiadu można również przygotować prowiant w koszu piknikowym i urządzić postój na łonie natury. Dzieci poczują się na pewno swobodniej, mogąc nieco z nami pobiegać i posiedzieć na kocu, jedząc przygotowane przez nas przekąski. W trakcie krótkich postojów, można również pobawić się z dziećmi grając z nimi w piłkę. Warto mieć w podróży zabawki, by dzieci miały zajęcie, gdy będziemy chcieli coś zjeść.

BuzzFeed Nifty – 8 Kid Activities For Car Rides

Postoje mogą również oznaczać odpoczynek dla kierowcy i czas na małą drzemkę. W tym czasie osoba, która akurat nie prowadzi samochodu, może zająć się najmłodszymi lub pójść do sklepu po nowe przekąski i napoje. Postoje w trakcie podróży są bardzo potrzebne ze względu na duże obciążenie ciągłą jazdą. 

Zabawy w trakcie podróży czy kreatywne postoje, połączone ze zwiedzaniem różnych miejsc po drodze do naszego celu sprawią, że podróż będzie przyjemniejsza. Dzięki temu nie będziemy się nudzić, a sama podróż będzie dla nas okazją do ciekawego spędzenia czasu z rodziną. Nie musimy traktować podróży jako zła koniecznego. Dzięki wyżej wymienionym poradom podróż może stać się fascynująca. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*