Przygotowanie pokoju na przyjście niemowlaka

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oczekiwanie na pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to najszczęśliwszy okres w życiu rodziców. To również czas przygotowań, które zwłaszcza dla młodych, niedoświadczonych rodziców, mogą wydawać się skomplikowane i przerażające. Wyposażenie pokoju dla niemowlaka nie musi wcale tak duże, jak się na początku wydaje. Zobacz, w co zaopatrzyć pokój malucha.

Łóżeczko do pokoju dziecięcego

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego pokoju są oczywiście meble. W zależności od tego, czy planujesz urządzić dla dziecka osobny pokój, czy jego kącik w Twojej sypialni, warto zastanowić się nad wyborem łóżeczka dziecięcego lub dostawki do łóżka. Łóżeczko jest najbardziej popularne, zapewnia zarówno rodzicom, jak i dziecku prywatność, spokój i wygodę podczas snu. Może jednak okazać się problematyczne przy odkładaniu śpiącego dziecka. Dostawka ma swoje plusy, na przykład ułatwia mamom nocne karmienie, na które nie musisz nawet wstawać z łóżka. Dodatkowo zdecydowanie łatwiej jest odłożyć w dostawce dziecko, które zostało uśpione na łóżku. Kupno dostawki do łóżka wiąże się jednak z mniejszą prywatnością dla rodziców, którzy tak naprawdę dzielą się swoją przestrzenią z maluszkiem. 

Trendem w ostatnich latach stało się wieszanie baldachimów nad dziecięcymi łóżeczkami. Nie jest to najlepszy pomysł, jeśli mamy na uwadze zdrowy rozwój dziecka. Owszem, baldachim nad łóżeczkiem wygląda cudownie, jednak materiał blokuje bodźce, które muszą docierać do dziecka, by jego mózg mógł prawidłowo się rozwijać. Nie trzeba jednak z baldachimu zupełnie zrezygnować! Fantastycznym zastosowaniem dla baldachimu w pokoiku dziecięcym, jest wykorzystanie go, jako namiotu w kąciku zabaw. Taki gadżet zapewni maluchowi w pokoju prywatną przestrzeń do zabawy i relaksu. Przykładowe aranżacje oraz ofertę baldachimów dla dzieci poznasz na: https://moimili.net/collections/baldchim.

Fot. Alicia/Pexels

Szafa do pokoju dziecięcego   

Kolejnym istotnym elementem w pokoju noworodka jest szafa i jej wyposażenie. Szafa na ubrania Twojego maluszka powinna być raczej duża, pomimo tego, że ubranka na 60 cm nie zajmują dużo miejsca. Taki mebel, jeśli ma służyć latami, musi być kupiony “na wyrost”. Im większe są ciuszki, tym więcej miejsca zajmują, a dziecko, które rośnie i ciągle się brudzi, potrzebuje coraz więcej ubranek, by zawsze było w co je przebrać. Do czasu, aż ubrania Twojego maleństwa nie zapełnią całej szafy, możesz przechowywać w niej także zabawki, zapas pieluch czy prezenty, do których dziecko jeszcze nie dorosło. 

Jeśli chodzi o wyposażenie szafy maluszka, wszystkie ubranka powinny być wykonane w stu procentach z naturalnych materiałów. Delikatna i wrażliwa skóra dziecka powinna być chroniona przed kontaktem ze sztucznymi i nie oddychającymi materiałami. Zwłaszcza w cieplejsze miesiące skóra maleństwa powinna mieć kontakt wyłącznie z naturalnymi, przewiewnymi materiałami, by nie doszło do odparzeń, otarć czy przegrzania. Na duże upały z pewnością świetnym wyborem będzie len, który pozwoli skórze oddychać i ochroni ją przed promieniowaniem UV. Lniane ubranka dla najmłodszych znajdziesz na: https://bobole.pl/pl/c/Lniane-ubrania-dla-niemowlat/49. Na nieco chłodniejsze letnie dni sprawdzi się również naturalna bawełna.

Oświetlenie pokoju dziecięcego

Oświetlenie w pokoiku dziecięcym to klucz do dobrego snu maluszka. Lampa powinna tłumić i lekko rozpraszać światło, a nie skupiać ostry rażący promień światła na jeden punkt pokoju. Żarówki, jakie wybierzemy do pokoju malca, najlepiej, jeśli dają ciepłe, delikatne światło. Oświetlenie w sypialni dziecka nie powinno imitować światła dziennego.

Równie ważne, co rozjaśnienie, jest możliwość przyciemnienia pokoju. Do tego celu fenomenalnie sprawdzą się rolety z https://rolety24.net/. Żaluzje czy rolety ułatwią dziecku na przykład zasypianie w ciągu dnia lub przesypianie nocy pomimo intensywnego blasku ulicznych latarni. 

Dzieci wywracają nasze życie do góry nogami. Okres przed przyjściem wyczekanego malucha na świat jest dla wielu świeżo upieczonych rodziców tak samo ekscytujący, co przerażający. Okazuje się jednak, że wyposażenie pokoiku malucha to nic trudnego! 

Fot. Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*