Sklep z odzieżą sportową

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każda osoba regularnie uprawiająca sport powinna pomyśleć o kupnie odpowiedniej odzieży. Dzięki niej można nie tylko komfortowo wykonywać ćwiczenia fizyczne, ale też zadbać o swoje zdrowie. Dobrze dobrana odzież sportowa stanowi zabezpieczenie przed kontuzją. Co więcej, zapobiega też wychłodzeniu organizmu.

Odzież sportowa – dlaczego jej odpowiedni dobór jest tak istotny?

W kwestii wygody i bezpieczeństwu w czasie aktywności fizycznej odzież sportowa jest kluczowym elementem. Niezależnie od tego, czy trenuje się jogging, koszykówkę czy kolarstwo, istotne jest to, żeby ubrania na zakładane na tę okoliczność były dostosowane do stylu treningu. Mają też zapewnić wygodę oraz swobodę ruchów. Zdecydowanie najistotniejszą cechą, na którą trzeba zwracać uwagę w czasie kupna odzieży sportowej, jest jej właściwe dopasowanie. Odpowiednio dobrane ubrania przeznaczone do sportu powinny być luźne i swobodne. Mają zapewniać pełną swobodę ruchów, ale nie mogą być też zbyt duże. Celem jest to, żeby nie przeszkadzały w czasie treningu. Z tego powodu istotną kwestią jest dopasowanie odzieży sportowej do konkretnego typu sylwetki.

Nie mniej istotną kwestią jest materiał. Wybierając odzież sportową, trzeba zwracać uwagę na rodzaj tkaniny, z której została zrobiona. Okazuje się, że najlepsze materiały to te, które zapewniają właściwą wentylację i odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry. Najczęściej stosuje się:

  • poliester
  • bawełnę
  • nylon
  • elastan

Nie jest jednak zalecane noszenie odzieży sportowej z bawełny, gdyż nie zapewnia ona właściwej wentylacji oraz szybko absorbuje wilgoć. Ważną kwestią jest też warstwowość. W czasie treningu zalecane jest stosowanie odzieży sportowej w warstwach. Pozwoli to na regulację temperatury ciała w zależności od intensywności aktywności fizycznej. Na przykład, podczas biegu w chłodne dni, warto założyć podkoszulek z cienkiego, oddychającego materiału, a na to dodać cieplejszą bluzę lub kurtkę z materiału, który zapobiega utracie ciepła. Świetnej klasy odzież sportowa dostępna jest na stronie internetowej: http://mw-sport.pl/.

Obuwie sportowe – dlaczego jest równie istotne?

Jeżeli celem jest komfortowe uprawianie sportu, nie można zapomnieć o właściwym obuwiu sportowym. W czasie rozmaitych aktywności fizycznych wymagane są różne rodzaje butów. Na przykład, do biegania warto wybrać buty z dobrą amortyzacją, aby zapobiec kontuzjom i uszkodzeniom stawów. Do treningu siłowego najlepiej wybrać buty z płaską podeszwą, które zapewnią stabilność podczas podnoszenia ciężarów.

Fot.: Jannes Glas/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*