Czym warto udekorować dom na przyjęcie urodzinowe?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Urodziny trzeba świętować jak należy. Nie ma znaczenia, czy solenizantem jest osoba dorosła, czy dziecko. Nie sposób pominąć przy tej okazji dekoracji urodzinowych. Jak przyozdobić dom, by wyróżnić solenizanta w trakcie przyjęcia? Wskazówki znajdziesz w poniższym materiale.

Urodziny dorosłego: znajdź temat przewodni

Niewiele trzeba, by skutecznie uatrakcyjnić dom z okazji urodzin dorosłego. Kilka balonów, dobra muzyka i suto zastawiony stół w zupełności wystarczą, by dobrze się bawić. Gwarancję niezapomnianej zabawy zapewnią odpowiednio dobrane akcesoria i dekoracje. Jak zatem przyozdobić swój dom?

To proste: trzeba znaleźć temat, który trafi w upodobania solenizanta. Na przykład zagorzały kibic piłkarski z pewnością doceni dekoracje z motywem piłki nożnej i pomysł, aby wszyscy goście przyszli na imprezę ubrani w koszulki z numerami. Z kolei fanowi „Gwiezdnych Wojen” spodoba się mieszkanie przemienione na czas przyjęcia w statek kosmiczny. Jeśli solenizant jest miłośnikiem Stanisława Lema, możesz udekorować dom na modłę industrialną: wypożyczyć trochę mebli o wyglądzie szczotkowanego aluminium, zadbać o oświetlenie naśladujące promieniowanie laserowe, postawić na brzmienia elektroniczne i tak dalej.

Jeśli chcesz zmienić kolor ścian, nie musisz od razu tracić pieniędzy i czasu na ich przemalowywanie. Wystarczy, że wyłożysz je odpowiednio dobraną tapetą. Możesz też wypożyczyć ekrany projekcyjne, żeby zamaskować ściany i roztoczyć odpowiedni nastrój, albo porozwieszać na ścianach pamiątkowe zdjęcia. Im bardziej spersonalizujesz dekoracje, tym lepiej! Przy okazji dasz znać bliskiej osobie, jak dobrze ją znasz, i że wiesz, co sprawia jej największą przyjemność.

Fot. Davide de Giovanni/Pexels

Urodziny dziecka: zabawa i smakołyki!

Nie ma nic prostszego niż dekorowanie domu z okazji urodzin dziecka. W czasie przyjęcia dzieciakom w głowie tylko zabawa i smakołyki. Kup sporą liczbę balonów w różnych kolorach, nadmuchaj je i poprzyczepiaj w całym domu, nie zapomnij o drzwiach wejściowych i przedpokoju. Dekoracje balonowe stworzą nastrój dobrej zabawy. Dzieci za nimi przepadają. Jeśli to możliwe, napompuj balony helem, żeby unosiły się w powietrzu, lub zawieś je pod sufitem. Napompuj je lub nadmuchaj w ostatniej chwili, żeby nie zdążyły stracić na objętości, gdy do drzwi zapukają mali goście. Po skończonej zabawie każde dziecko będzie mogło zabrać ze sobą po jednym balonie.

Urodziny dziecka muszą mienić się kolorami, dlatego nie zapomnij o girlandach. Możesz je kupić w sklepie, ale zdecydowanie weselej będzie zrobić je z pomocą dziecka. Girlandy najlepiej wykonać z krepiny. Rozwieś je na ścianach, nad drzwiami lub stwórz coś w rodzaju dachu namiotu cyrkowego: zamocuj pasma krepiny pośrodku sufitu i poprowadź je ku krańcom pomieszczenia, w którym odbywać się będzie przyjęcie.

Dzieci szybko się nudzą, dlatego pomyśl o zaaranżowaniu kącików zabaw. Niektóre będą wolały gry towarzyskie w domu, inne – układanie wieży z klocków, a inne znów zabawy na „dmuchańcach” na dworze. Zapewnij też małym gościom odpowiednią ilość przekąsek, napojów i smakołyków, tak by mogli jeść i pić do woli. Nie zapominaj, że tort urodzinowy stanowi również element dekoracji. Dla dziecka nie ma nic bardziej magicznego niż tort na podobieństwo jego bohatera. Uogólniając, dziewczynce prawdopodobnie spodoba się tort w kształcie księżniczki, a chłopcu tort w kształcie superbohatera. Oczywiście kieruj się tym, co kocha Twoje dziecko. To w końcu Ty znasz je najlepiej.

Jeśli wytrzyma to Twój budżet i masz ku temu warunki, możesz podrasować dekoracje grą świetlną i sztucznymi ogniami. Możesz też wykonać telefon do zawodowców, np. klaunów, którzy z reguły przychodzą z własnymi ozdobami i pomysłami na zabawę. Oszczędzi Ci to pracy przy montażu i demontażu instalacji. Mierz zamiary podług sił.

Fot. Polina Tankilevitch/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*