Szukasz najlepszego hotelu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie wie dokładnie czego szukać w idealnym hotelu. Wypoczynek wiąże się z wieloma wydatkami i większość osób patrzy w pierwszej kolejności na cenę. Warto jednak zrezygnować z niektórych atrakcji dla bardziej komfortowego pokoju, który spełni nasze oczekiwania. Wcale nie musi to być najdroższy apartament w pięciogwiazdkowym hotelu. Sprawdźmy, jakie cechy powinien mieć dobry hotel i jak wybrać idealne miejsce do wypoczynku.

Odpowiednia lokalizacja

Najwięcej osób wybiera hotel, który jest bardzo blisko centrum oraz atrakcji, które nas interesują. Niestety ma to swoje minusy. Przede wszystkim hotele bardzo blisko centrum i ciekawych miejsc są bardzo drogie, ponieważ liczą sobie koszty za atrakcyjną lokalizację. Warto dodać również, że hotele w takich miejscach są często przepełnione, zwłaszcza rodzinami z małymi dziećmi, które nie chcą podróżować z miejsca na miejsce zbyt często. Warto rozważyć propozycję hoteli, które nie znajdują się w ścisłym centrum miasta czy w pobliżu zabytków. Na pewno zyskamy trochę spokoju, gwar będzie tam mniejszy, a ceny znacznie niższe. Hotel nie będzie też tak bardzo przeładowany gośćmi. Szukając takiego miejsca, warto przejrzeć wszystkie dostępne możliwości transportu, łącznie z autobusami czy liniami metra. W ten sposób na pewno łatwiej zaplanujemy sobie wypady do najważniejszych miejsc w okolicy.

Dodatkowe atrakcje

Nie zawsze cały pobyt jest wypełniony zwiedzaniem obiektów czy plażowaniem. W wielu przypadkach pogoda nie pozwala nam na tak aktywny wypoczynek, jakbyśmy tego chcieli. Warto znaleźć więc hotel, który będzie posiadał dodatkowe atrakcje, by w razie niepogody nie być zdanym wyłącznie na oglądanie telewizji czy przeglądanie internetu. Dobrej klasy hotele dają możliwość skorzystania z basenu, w tym również z jacuzzi i sauny. To idealny sposób na bardzo aktywny wypoczynek, mimo braku ładnej pogody. Takimi dodatkowymi atrakcjami może być  kręgielnia w hotelu czy sala bilardowa. Na pewno przebywające z nami dzieci pokochają taki rodzaj atrakcji w momencie, kiedy pogoda nam nie dopisze. Będąc na urlopie z dziećmi, warto szukać hoteli, które będą miały w swojej ofercie możliwość wykupienia śniadania w formie bufetu szwedzkiego. 

Ania i Marek Jadą – Jak wybrać dobry hotel? / How to choose a good hotel?

Wyposażenie pokoju

Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu pokój w hotelu będzie dla nas znacznie bardziej komfortowy. W pokoju hotelowym dobrej klasy, na pewno znaleźć się powinno biurko bądź niewielka toaletka do schowania naszych drobiazgów. Dobrze również, by w pokoju hotelowym znajdował się sejf na cenne przedmioty oraz dokumenty i pieniądze. Wyższej klasy hotele posiadają również komplet mini kosmetyków oraz dostęp do hotelowego ręcznika i szlafroka. To świetne rozwiązanie, jeśli w hotelu jest sauna lub basen. Wtedy nie musimy martwić się o własny ręcznik czy szlafrok. W wielu hotelach dostępne są  w pokojach małe lodówki oraz czajniki. W lodówce lub na biurku powinna znaleźć się mała butelka wody oraz dwie szklanki. Bardziej ekskluzywne hotele posiadają również w standardzie barek z alkoholem. 

Przy wyborze pokoju również ważny jest wybór takiego wyposażenia, które pozwoli nam, np. na wyprasowanie naszych ubrań oraz ich odpowiednie przechowywanie. Dla wielu osób ważna jest również garderoba w pokoju.

Otoczenie hotelu

W hotelu będziemy spędzać sporo czasu, dlatego ważne jest, by nie tylko nasz hotelowy pokój, ale również jego otoczenie było miłe dla oka. Niezbędny jest także parking dla zmotoryzowanych. Jeśli wybieramy się na wyjazd z dziećmi, warto zwrócić uwagę na hotele, w pobliżu których znajduje się ogród, park bądź plac zabaw. Taras lub miejsce z leżakami na pewno sprawi, że poobiednia sjesta będzie bardziej relaksująca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*