Zabezpieczenie przesyłki – co się przyda?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czasami zdarza się, że przesyłka w drodze się uszkodzi, szczególnie jeśli jest to coś wyjątkowo delikatnego. Każdy z nas z pewnością wolałby tego uniknąć, jednak jak to zrobić? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, a będziesz mieć pewność, że paczka zostanie dostarczona do odbiorcy w nienaruszonym stanie. 

Dobór odpowiedniego opakowania

Najważniejszą kwestią jest dobór właściwego opakowania, a konkretniej jego wielkość. Jakikolwiek materiał wybierzesz – kartonowe pudełko, tuba, kontener plastikowy lub metalowy, czy też drewniana skrzynka najważniejsze jest, aby opakowanie było możliwie najbardziej zbliżone rozmiarami do gabarytów przesyłanego towaru. Co to zagwarantuje? Przede wszystkim zabezpieczy towar przed przemieszczaniem się, co skutecznie ograniczy uszkodzenia wynikające z uderzania o ścianki opakowania. Dodatkowo pozwoli Ci to zaoszczędzić, ponieważ gabaryt, a co za tym koszty wysłania, paczki będą znacznie mniejsze oraz będziesz mógł zrezygnować z zakupu wypełniaczy. Przydadzą się one jednak w przypadku, gdy wysyłany produkt jest bardzo delikatny i wymaga odpowiedniej amortyzacji. Warto wtedy zdecydować się na takie rozwiązania jak gnieciony papier, folia bąbelkowa, granulaty, poduszki z powietrzem, a nawet stare pogniecione gazety.

Pamiętaj także, aby przesyłka miała regularny i standardowy kształt, na przykład sześcianu lub prostopadłościanu, oraz że towar w paczce nie powinien się w ogóle przemieszczać. Jak to osiągnąć? Na przykład przy użyciu styropianu przylegającego bezpośrednio do transportowanego przedmiotu. Dodatkową uwagę należy poświęcić paczkom z niektórymi produktami spożywczymi lub farmaceutycznymi. W ich przypadku konieczne będzie także zabezpieczenie towaru suchym lodem, aby nie stracił on swoich właściwości. Wszystkie niezbędne artykuły i odpowiednie opakowania znajdziesz na https://epakowacz.pl/.

Solidne zabezpieczenie od zewnątrz

Ważne jest także, aby odpowiednio zabezpieczyć paczkę od zewnątrz. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest tekturowe pudełko, które można dodatkowo wzmocnić folią stretchową. Pamiętaj także, że paczka powinna być zawsze zabezpieczona taśmą pakową, na przykład tą, którą znajdziesz na stronie https://epakowacz.pl/4-tasmy-pakowe . Jeśli przesyłane przedmioty są szczególnie delikatne oraz cenne i wymagają maksymalnej ochrony przed potencjalnymi uszkodzeniami, to możesz także zdecydować się na kontener. Na rynku dostępne są te wykonane z metalu lub z plastiku, które z pewnością będą świetnie chronić przesyłkę w trakcie transportu i pomogą dostarczyć ją w nienaruszonym stanie. Dobrym wyborem będą w takiej sytuacji także drewniane skrzynie. Oferują one bardzo skuteczną ochronę przed większością typowych uszkodzeń, a jednocześnie są stosunkowo łatwe i tanie w wykonaniu.

Odpowiednie oznaczenia oraz ubezpieczenie

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Twojej paczce, pamiętaj także o naklejeniu odpowiednich oznaczeń, takich jak „góra/dół” czy „ostrożnie szkło”. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że kurier zauważy, że paczka należy do tych delikatniejszych. Niestety jednak nawet najlepsze naklejki i przygotowanie paczki nie daje stuprocentowej gwarancji, że paczka nie zostanie uszkodzona w transporcie. Dlatego jeśli jest ona wyjątkowo cenna i wartościowa, to warto zastanowić się nad jej ubezpieczeniem.

Zdjęcie główne: RODNAE Productions/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*