Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe w plenerze?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ciepłe letnie wieczory zachęcają do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli planujesz wykorzystać letnią aurę, aby zorganizować urodziny dziecka w plenerze, ten artykuł jest dla Ciebie! Sprawdź, w jaki sposób urządzić przyjęcie tak, żeby bezstresowo spędzić dzień!

1. Wybierz motyw imprezy

Urodziny są zdecydowanie ciekawsze, jeśli mają motyw przewodni. Oprócz tego wybór motywu znacznie ułatwia organizację przyjęcia oraz pozwala zaplanować budżet. Planując urodziny dziecka, weź pod uwagę aktualnie modne i lubiane bajki, gry czy postacie. Dzieci przywiązują się do swoich ulubionych bohaterów, a cały dzień w ich wymarzonym świecie będzie niesamowitym przeżyciem. 

Zadbaj o kolorowe dekoracje, wiszące ozdoby, balony, nakrycia głowy czy talerzyki ze wspólnym motywem. Podejdź do tematu kreatywnie – spróbuj zrobić część dekoracji samodzielnie wspólnie z dzieckiem. Możesz również przygotować drobny tematyczny upominek dla każdego uczestnika, np. opaskę na rękę.

2. Przygotuj listę gości i wyślij zaproszenia

Skonsultuj z dzieckiem, kogo chciałoby zaprosić. Zastanów się, dla ilu osób jesteś w stanie zorganizować urodziny w plenerze, a następnie stwórz listę gości. 

Kolejnym krokiem jest przygotowanie i wysłanie zaproszeń. Możesz zamówić gotowe zaproszenia lub… wykonać je wspólnie z dzieckiem! Personalizowane, jedyne w swoim rodzaju zaproszenia z pewnością przyciągną uwagę i wzbudzą podziw. 

Jeśli nie masz aż tyle czasu lub wolisz bardziej współczesny sposób komunikacji – zadzwoń lub wyślij wiadomość do osób z listy gości. Zaznaczaj na bieżąco na liście, kto już otrzymał zaproszenie lub potwierdził przybycie.

3. Zaplanuj proste menu

Przygotowanie menu dla imprezę plenerową nie musi być ciężkim zadaniem. Rozplanuj wcześniej, jakie potrawy zagoszczą na urodzinowym stole i przygotuj listę zakupów. Wybierz dania, które mogą być podawane na zimno lub w formie przystawki, np. sałatki, frytki, owoce oraz słodkie przekąski. Pamiętaj, że na przyjęciu będą dzieci, które mogą nie być zadowolone z wyszukanych dań. Zapewnij im specjalne dziecięce menu.

W przypadku dużej imprezy możesz skorzystać z usług firmy cateringowej lub poprosić gości o przygotowanie ich popisowego dania. W ten sposób każdy będzie miał przynajmniej jeden posiłek, który z pewnością lubi. Pamiętaj, aby zapewnić różne opcje jedzenia, uwzględniając bezglutenowe lub wegetariańskie!

Fot. fu zhichao/Pexels

4. Przygotuj miejsce

Organizując przyjęcie urodzinowe na świeżym powietrzu musisz zadbać o zacienione (najlepiej zadaszone) miejsce do siedzenia oraz strefę zabawy. Ilość miejsc siedzących powinna być dostosowana do liczby gości. 

Dodatkowo możesz rozłożyć na trawie grube koce i poduszki oraz poustawiać w ogródku ławki i stoły ogrodowe. Dla ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi ustaw stoły i krzesła pod dachem – rozważ wynajem namiotu. Skoś trawnik, poprzycinaj krzewy, usuń zbędne przedmioty oraz wyczyść meble ogrodowe.

5. Zadbaj o nastrój – muzyka i oświetlenie

Każda impreza potrzebuje muzyki – czasami jako cicho ustawione tło, a czasami jako głośny konkurs karaoke. Upewnij się, że dysponujesz dobrym nagłośnieniem. Obecnie większość przenośnych głośników doskonale odnajdzie się w tej roli. 

Wybierz playlistę, uwzględniając wcześniej wybrany motyw. Zapytaj o zdanie swojej pociechy, sprawdź, jakie dziecięce piosenki są aktualnie popularne, poproś gości o wskazanie kilku utworów.

Zadbaj o oświetlenie. Urodziny dziecka zapewne nie będą trwały do późnych godzin nocnych, jednak już w godzinach wieczornych może zacząć robić się zbyt ciemno, aby kontynuować przyjęcie. Nie potrzebujesz jaskrawych, białych świateł – postaw na nastrojowe girlandy świetlne.

6. Gry i zabawy

Przebywanie na zewnątrz daje możliwość wymyślenia ciekawych i kreatywnych zajęć. Począwszy od różnych gier sportowych (gra w piłkę, badmintona, berka, chowanego) aż do zabaw kreatywnych, jak malowanie i rękodzieło. Dzieci uwielbiają szaleć! 

Zaplanuj zabawy już wcześniej. Udostępnij dzieciom wiele różnych opcji do wyboru, gdyż jedną czy dwoma zabawami mogą się szybko znudzić. Jeśli masz trampolinę lub basen dziecięcy – wykorzystaj to! Ustaw je na tyle blisko, aby móc stale kontrolować, co się dzieje. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj dzieci na trampolinie lub basenie bez opieki!

Zdjęcie główne: spass/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*