Lista prezentów na każdą okazję – co kupić, gdy nie ma pomysłu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wybór prezentu dla danej osoby może niejednokrotnie okazać się bardzo problematyczny. Zdarza się, iż zostajemy zaproszeni na uroczystość, której organizatorem jest osoba niezbyt dobrze nam znana. Przeważnie jesteśmy tam w roli osób towarzyszących i mało kto zwraca na nas szczególną uwagę – niemniej jednak, przyjście z pustymi rękami nie wchodzi w grę. Właśnie dla takich sytuacji stworzyliśmy listę pomysłów na prezent, które warto wziąć pod uwagę, kiedy nic szczególnego nie przychodzi nam do głowy.

Prezent z grawerem bądź nadrukiem

Brak wiedzy odnośnie zainteresowań i pasji osób zapraszających nas na uroczystość, niekoniecznie ułatwia zadanie nabycia podarunku. Zawsze pozostaje nam więc nawiązać do samego wydarzenia i okazji, z jakiej w ogóle znajdujemy się w danym miejscu. W zależności od płci obdarowywanego, bardzo często zaleca się zakup rzeczy grawerowanych bądź też ciekawych przedmiotów wyposażonych w nadruki. Przykładowo, wiele radości u mężczyzny wywoła grawerowany zestaw do whisky. Cztery szklanki wraz z karafką, zamknięte w przyozdobionym pudełku – to świetny pomysł na prezent dla przedstawiciela płci męskiej. Kobiecie natomiast bardziej wypada wręczyć grawerowane kieliszki do wina. Podobna sytuacja dotyczy wazonów, statuetek, czy nawet poduszek i kufli do piwa.

Kosze okolicznościowe ze słodyczami i alkoholem

Jedną z najczęściej wręczanych na mniejsze okazje form prezentów jest butelka dobrego alkoholu. Przeważnie dokupujemy do niej jeszcze słodycze, które również daje się luzem. Z taką praktyką można spotkać się już z reguły coraz rzadziej, a butelki zapakowane w standardowe torebki prezentowe, są zastępowane przez kosze prezentowe z alkoholem. To świetne podarunki przeznaczone na każdą okoliczność, zapakowane w ozdobne pudełka i udekorowane wewnątrz niekiedy bardzo unikatowymi słodkościami i dodatkami. W zależności od okazji, mogą posiadać przeróżne wymiary i zawierać mniej lub bardziej wykwintne alkohole.

Często dodatkami są nie tylko słodycze, ale również kawy, herbaty czy nawiązujące do różnorakich okazji przedmioty. Nie mając pomysłu na podarunek, jest to więc najlepsza propozycja mogąca uszczęśliwić obdarowywanych, nie sprawiając przy tym najmniejszego problemu nabywcy.

Sztabki złota

Choć większości osób sztabka złota może się kojarzyć z czymś nadto drogocennym, to niekoniecznie o taki produkt nam chodzi. Mowa tutaj o małych sztabkach zawierających 1 gram złota. Najczęściej występują one w postaci kart właśnie ze złotym wycinkiem. To swego rodzaju inwestycja, która w późniejszych latach może być warta znacznie więcej niż cena, za którą ją kupiliśmy. Jest to też świetna alternatywa dla wręczania pieniędzy, których z wyjątkiem imprez okolicznościowych pokroju ślubu czy chrztu, raczej nie daje się bezpośrednio do koperty. To świetna propozycja dla niemalże każdego człowieka lubiącego inwestycje. Kiedy natomiast zajdzie potrzeba posiadania przy sobie określonej ilości pieniędzy, taką sztabkę zawsze można odsprzedać mennicy za ich cenę skupu.

Zdjęcia:

elements.envato.com / karandaev

elements.envato.com / rawf8

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*