Przekąski na urodziny dziecka. Najlepsze pomysły

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci to bez wątpienia jedna z najważniejszych okazji do świętowania w roku. Wiąże się to oczywiście z wieloma emocjami zarówno u małych solenizantów, jak i rodziców oraz gości. Czasem przyjęcie urodzinowe potrafi być przyczyną wielu trosk, a najwięcej problemów przysparza przygotowanie poczęstunku. Oto najlepsze pomysły na przekąski na urodziny. 

Owocowe przekąski na urodziny dziecka 

Co przyciąga wzrok dzieci? Bez wątpienia kolory, dlatego warto postawić na owocowe przekąski. Świetnym pomysłem są szaszłyki z owoców, które bardzo łatwo przygotować. Jedyne co trzeba zrobić to kupić słodkie owoce w puszce albo zaopatrzyć się w owoce sezonowe, czyli truskawki, kiwi, czy banany. Następnie wystarczy nabić je na patyczki do szaszłyków. Możemy również przygotować owocową sałatkę. Owoce możesz łączyć dowolnie.

Kolejnym pomysłem na smaczne owocowe przekąski na urodziny dziecka są słodkie, owocowe galaretki. I tutaj znów otwiera się cała masa możliwości. My polecamy klasycznie podane galaretki na talerzach, a dla bardziej kreatywnych osób polecamy przepis na galaretki podawane w skórkach z pomarańczy. Warto przygotować je tak, aby imitowały kształtem pokrojony na kawałki owoc. Ale to będzie niespodzianka dla dzieci, kiedy zamiast kawałków pomarańczy, zobaczą czerwone, zielone i niebieskie galaretki!

Słodkie urodziny 

Słodycze to kolejny pomysł na zimne przekąski na urodziny dziecka. Można je kupić w cukierni w wielu pomysłowych formach. Podczas przyjęcia urodzinowego z pewnością sprawdzą się croissanty z czekoladą. Warto pamiętać, że słodkości najlepiej podawać w formie małych kawałków. Dobrym pomysłem jest na przykład szarlotka. Do tego muffinki, delicje i klasyczne biszkopty bądź rogaliki drożdżowe. Nie zapomnijmy o cukierkach. Misa z kolorowymi cukierkami to zawsze dobry pomysł na urodzinowe przyjęcia. Możemy też postawić na stołach talerzyki z kostkami czekolady.

Nie tylko na słodko

Oprócz owoców i słodyczy warto też przygotować przekąski na słono. Tutaj z pomocą przychodzą nam niezawodne koreczki. Wystarczy nabić na wykałaczkę szynkę, ser, ogórka czy np. plasterek kiełbasy lub kabanosa. Koreczki można podawać osobno albo wbite w jakieś pieczywo, najlepiej w bułkę, tworząc tym samym urodzinowego, smacznego jeża.

Kolejnym doskonałym pomysłem, który poruszy kubki smakowe dzieci, będą urodzinowe paszteciki z mięsem. Warto zaznaczyć, że podczas spożywania tej potrawy nie istnieje duże ryzyko na bałagan przy urodzinowym stole. Z kolei w przyrządzaniu tej potrawy mogą nam również pomóc nasze dzieci. Możemy im również zaproponować parówki w cieście naleśnikowym. Życzymy smacznych urodzin!

Zdj. główne: Joshua Hoehne/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*