Wyposażenie łazienki w stylu skandynawskim! Na co warto zwrócić uwagę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Styl skandynawski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich w ostatnich latach. Chcesz urządzić w takiej stylistyce swoją łazienkę? Podpowiadamy, jak to zrobić, aby stała się wnętrzem nie tylko estetycznym, ale również funkcjonalnym!

Pełne przestrzeni i przytulne wnętrza skandynawskie to ogromny hit ostatnich kilku lat. Jeśli chcesz urządzić swoją łazienkę w skandynawskiej stylistyce, to ten artykuł jest dla Ciebie! Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

Styl skandynawski – definicja

Warto zacząć od krótkiego wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest styl skandynawski. Według definicji styl ten charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i minimalizmem. Cechą stylu skandynawskiego jest również silny związek z naturą oraz funkcjonalnością – znajdziemy tutaj dużo jasnego drewna, naturalnych tkanin oraz funkcjonalnych i intuicyjnych mebli. Znajdzie się tutaj miejsce także na geometryczne wzory i pastelowe kolory.

Łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to wręcz idealna propozycja do łazienki. Jak powinna wyglądać łazienka urządzona w takiej estetyce? 

Należy przede wszystkim pamiętać, że skandynawskie łazienki są przestrzenne, ale przytulne, estetyczne, ale funkcjonalne. Styl ten łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy, czemu zawdzięcza aż tak dużą popularność. 

Armatura łazienkowa

Jeśli chodzi o wyposażenie łazienki, to najważniejszym elementem jest bez wątpienia armatura. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jeśli chodzi o umywalkę, to możesz postawić na klasyczną umywalkę ścienną lub wolnostojącą. Bardzo wygodną oraz stylową propozycją są także umywalki nablatowe. Wiele umywalek charakteryzuje się też ciekawym kształtem lub materiałem, z którego zostały wykonane, dlatego też z pewnością znajdziesz coś, co będzie pasować do skandynawskiego stylu Twojej łazienki. 

Również w przypadku wanny masz bardzo duży wybór. Najbardziej popularne są wanny prostokątne, ale bardzo efektownie będą wyglądać także te narożne. W łazienkach w stylu skandynawskim warto zdecydować się na proste i minimalistyczne formy. Jeśli zaś wolisz zdecydować się na prysznic, to tutaj również masz pole do popisu w kwestii kształtu kabiny. Najbardziej popularne są te kwadratowe, prostokątne lub półokrągłe, ale możesz znaleźć także model o bardziej nietypowym kształcie. W nowoczesnych wnętrzach w skandynawskim stylu wyjątkowo dobrze będą wyglądać kabiny typu walk-in. 

Fot.: Sanibell BV/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*