Co jest potrzebne do wykonania profesjonalnego pedicure

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zabiegi pielęgnacyjne na stopy nie należą do najpopularniejszych, prawdopodobnie dlatego, że wiele osób żyjących w Polsce nie ma okazji do pokazywania nóg w całej okazałości przez większość roku. Wynika to oczywiście z polskiego klimatu – czy jednak ten argument jest wystarczający, aby odpuścić sobie zabiegi kosmetyczne w obrębie stóp?

Na czym polega profesjonalny pedicure?

Pedicure ma kilka podrodzajów, z których najpopularniejszym jest prawdopodobnie pedicure klasyczny. Polega on na wykonaniu kilku zabiegów pielęgnacyjnych, mających na celu doprowadzenie stóp do jak najlepszego stanu. Jakie to zabiegi? Przede wszystkim zmiękczenie naskórka, które zazwyczaj odbywa się podczas kąpieli stóp. Ten rodzaj pielęgnacji powinien otwierać zabieg pedicure, ponieważ zdecydowanie ułatwi wykonanie kolejnych kroków, między innymi peelingu i usunięcia zrogowaciałego naskórka. Następnym etapem klasycznego peelingu będzie zajęcie się przez kosmetologa paznokciami, czyli skróceniem i wyrównaniem paznokci oraz odsunięciem skórek. Pedicure klasyczny kończy się zazwyczaj pomalowaniem paznokci, zgodnie z życzeniem klienta, na przykłąd bezbarwnym lakierem. Możesz również poprosić o wykonanie hybrydy lub użycie lakieru kolorowego.

Pedicure leczniczy – czym różni się od klasycznego?

Alternatywą dla pedicure’u klasycznego jest pedicure leczniczy. Podstawowe czynności wykonywane w jego ramach są bardzo podobne do zabiegów pielęgnacyjnych podczas pedicure’u klasycznego. Różnica polega na rozszerzeniu pedicure’u leczniczego o kilka istotnych elementów. Celem tych modyfikacji jest pozbycie się problemów skórnych, z którymi zmaga się osoba korzystająca z usługi, a ich efektem powinno być poprawienie sytuacji stóp i podniesienie komfortu poruszania się. Przykładowymi zabiegami, które wejdą w skład pedicure’u leczniczego, mogą być: usuwanie odcisków, nagniotków i modzeli, zakładanie klamry ułatwiającej pozbycie się wrastających paznokci czy masaż stóp. 

Pedicure domowy, czyli zrób to sam

Jeżeli na co dzień nie korzystasz z usług salonów kosmetycznych zajmujących się pedicurem, być może bardziej komfortową opcją dla Ciebie będzie samodzielne wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na stopy. Pamiętaj, że nie mając odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, nie powinieneś wykonywać we własnym zakresie zabiegów leczniczych! Pozostałe mogą jednak sprawić Ci dużo przyjemności i będą całkowicie bezpieczne do przeprowadzenia w domowym zaciszu. Żeby ułatwić sobie ich wykonanie, będziesz potrzebować kilku kosmetyków i narzędzi. Oferują je między innymi internetowa hurtownia i sklep kosmetyczny z profesjonalnymi produktami kosmetycznymi. Początkowy koszt takiego przedsięwzięcia może być większy niż pojedynczy zabieg, jednak z czasem na pewno Ci się to zwróci.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*